Доглянутий спортивний газон – це чудове доповнення для вашого двору чи прибудинкової ділянки. Якщо ви плануєте покращити свій земельний наділ або організувати спортивний майданчик, вам, напевно, буде цікаво дізнатися, коли краще сіяти насіння спортивного газону: у весняний чи осінній період?
Для території України фахівці рекомендують саме ці два сезони, адже в цей час ґрунт добре прогрітий, а погодні умови максимально сприятливі для зростання трави. В цій статті ви дізнаєтеся про особливості та різницю між посівом газону навесні та восени, а також знайдете поради, як це правильно зробити в кожному випадку і як правильно купити спортивну газонну траву.
Ключові фактори вибору насіння спортивної трави для газону
Багато людей вважає, що зручніше сіяти спортивну траву для газону восени. Однак весна також підходить для цього, якщо правильно підібрати терміни посіву спортивної трави та її сорт, а також належним чином підготувати ґрунт, його склад, забезпечити відповідний догляд за газоном. Якщо дотримуватися цих рекомендацій, до приходу холодів ви отримаєте гарне, сформоване трав'яне покриття.
Важливо врахувати кілька основних аспектів при виборі спортивної газонної трави для досягнення найкращої якості та витривалості трав'яного покриття.
Ось деякі з цих аспектів.
Вибирайте травосумішку спортивну, яка має високу стійкість до механічних навантажень. Це особливо актуально для спортивних полів, де газон зазнає інтенсивного використання.
Оберіть краще купити спортивну газонну траву, яка забезпечує швидке відновлення трав'яного покриття після таких подій, як спортивні ігри, змагання або погані погодні умови.
Вибирайте насіння спортивної трави, яке характеризується стійкістю до захворювань та шкідників.
Це допоможе підтримати здоровий та привабливий вигляд газону на довгий проміжок часу.
Календар посіву травосуміші для спортивного газону
Газонну траву спортивну висівають у тих зонах, де передбачається часте навантаження, але можливе швидке відновлення. Треба ніколи не забувати, що при рідкому використанні трави, її ріст буде незначним, і вона може втратити свою красу та привабливість.
Газон доцільно висівати, коли настала стабільна тепла погода, що зазвичай буває всередині або наприкінці квітня, залежно від регіону країни. Краще робити це в тиху, без вітру погоду, попередньо підготувавшись до цього.
Щоб вдало купити насіння спортивного газону, ознайомтеся з відгуками та оцінками продавців насіння.
Етапи та техніка посіву спортивної трави для газону
Найзручніший і найефективніший метод посіву насіння спортивного газону – це використання сівалки, яка рівномірно розподіляє насіння по ділянці. Однак, якщо такого пристрою немає, можна висадити якісний газон і вручну.
Для ручного посіву насіння газонних трав змішують з піском у пропорції 1:1. Спочатку починають сіяти по краях ділянки.
Потім половину насіння висівають уздовж, а іншу половину – поперек. Найкраще сіяти у безвітряну погоду, а норма витрати насіння становить близько 30–40 г на 1 кв. м.
Після цього потрібно утрамбувати насіння. Землю обережно розпушують за допомогою граблів і прикочують катком.
Краще використовувати віялові граблі, оскільки пластикові та металеві інструменти можуть занадто глибоко закопати насіння, що сприятиме нерівномірному зростанню.
Чим підживити траву на газоні
Газонна трава характеризується швидким зростанням, тому їй необхідно додаткове живлення. Перед тим, як почати вносити добрива, варто пам'ятати, що:
перше підживлення здійснюється тільки після повного танення снігу та очищення ділянки від рослинних залишків та сміття;
під час активного зростання трав'янистих рослин підживлення проводять після кожної другої стрижки;
після кожної підгодівлі потрібно забезпечити рослини поливом.
Весняне підживлення можна розпочати з квітня, коли сніг вже зійде і встановиться тепла погода. Рослинам потрібен азот, який сприяє їх зростанню та відновленню трав'яного покриття після зимових холодів.
Газон буде відмінною прикрасою для будь-якої території, і, слідуючи порадам, виростити зелений килимок стане набагато легше. Купити насіння газонних спортивних трав можна в каталозі магазину Green Home https://greenhome.in.ua/gazonnaya-trava, де ви знайдете склад, ціну, зображення та опис кожного виду. Ви можете поставити питання або залишити відгук у розділі коментарів нижче.